Vážení zákazníci, z kapacitních důvodů již nepřijímáme nové objednávky kuchyňských projektů ani cenových kalkulací na kuchyně.
Objednávky pracovních desek z masivního dřeva, ať již standardních či vyrobených na zakázku, pro vás však rádi zpracujeme – více informací naleznete na www.worktop-express.cz.
04/07/2017 12:28

Dekorativní úchytky dotvářejí charakter kuchyně. Pokud vyberete ty správné, podtrhnete interiér a dodáte mu nezaměnitelný šmrnc. Pojďme se společně podívat na to, jaké máte v oblasti úchytek možnosti a jak najít ty nejlepší. Rozhodně totiž máte z čeho vybírat.

Tisíce kuchyňských úchytek pro malý i velký příbytek

Současná nabídka úchytek do kuchyně je opravdu široká. Existují madla velká i malá, hranatá i kulatá, úchytky z porcelánu, dřeva, plastu i kovu. Pokud by vás navíc neuspokojila nabídka kuchyňských studií, nábytkářských společností a hobby center, můžete se podívat ještě na internet. Tam najdete mnoho atypických skvostů a rukodělných výrobků, které udělají z vaší kuchyňské linky skutečný originál.

Kromě nápadných úchytek, které fungují jako doplňky, jsou stále rozšířenější i neviditelná madla. Klasické výstupky tak mizí a namísto nich se otevírají kuchyňské skříňky a šuplíky pouhým stlačením. Dotykové ovládání padne především minimalistickému interiéru a jednoduchému nábytku ve spojení s kovem. Oproti tomu robustním, anglickým a retro kuchyním designové úchytky vyloženě sluší. Nenápadně doladí celý interiér a místnost krásně zútulní. Stačí jen vybrat takové, které podtrhnou atmosféru pokoje.

Jak vybrat úchytky na kuchyňskou linku?

Při výběru vhodných úchytek zohledněte nejen design, ale i jejich velikost a tvar. Například u velkých madel lidé často po čase zjistí, že jim v kuchyni překážejí. O hranaté úchytky se pak můžete poranit, nebo vás mohou při vaření nepříjemně tlačit do stehen. Pořiďte si proto jen takové úchytky, které budou příjemné na pohled i na dotek. Ideální je, když si je v obchodě nejprve vyzkoušíte. Otestujte, jestli vás úchytka neřeže do ruky, zdali neprokluzuje a jestli zvládne bez problémů vysunout i větší šuplík nebo skříňku.

Na průměrnou kuchyň budete potřebovat přibližně 15 až 30 úchytek. Myslete tak i na cenu. Zvláště za atypické designové úchytky z kůže či skla vám mohou naúčtovat větší částku. Spočítejte si proto předem, na kolik vás celý kuchyňský komplet vyjde, ať později nejste překvapení.

TIP: Nevíte, jaká madla konkrétně zvolit? Inspirujte se v našem článku Kuchyňské úchytky: Designová třešnička na dortu, která okouzlí.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně

Zanechat komentář

XHTML Pomocí těchto tagů lze vylepšit Váš příspěvek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Souhlasím s tím, že FD Europe s.r.o. mohou používat osobní údaje, které jsem poskytl/a pro pokračující korespondenci.
Můžete se kdykoli odhlásit tím, že nás kontaktujete nebo kliknete na odkaz "Odhlásit se" v dolní části každé e-mailové korespondence. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Kontrolní text
*