Vážení zákazníci, z kapacitních důvodů již nepřijímáme nové objednávky kuchyňských projektů ani cenových kalkulací na kuchyně.
Objednávky pracovních desek z masivního dřeva, ať již standardních či vyrobených na zakázku, pro vás však rádi zpracujeme – více informací naleznete na www.worktop-express.cz.
02/03/2017 08:00

Keramika, žula, kámen, dřevo, akrylát, sklo… Materiálů, které můžete použít jako obklad do kuchyně je dnes přehršel. My se zaměříme na poslední zmíněnou surovinu – sklo. V současnosti je výrazně na vzestupu a začíná šlapat na paty i tradiční keramice. Přečtěte si, jaké jsou plusy skleněných obkladů, ať víte, jestli trendu podlehnout, nebo ne.

Skleněné obklady jsou elegantní, bezpečné a praktické

Sklo je materiál pevný a odolný. Díky modernímu technologickému zpracování se s ním stále častěji setkáváme i v kuchyních a jídelnách. V dnešní době se totiž nemusíte bát jeho rozbití, ani že by ho teplotní výkyvy nějak poškodily. Alespoň pokud sáhnete po kaleném tvrzeném skle, které ustojí skoro vše.

Skleněné obklady kuchyňské linky působí vzdušně, elegantně a čistě. Používají se buď na celou plochu za kuchyňskou linkou, nebo jen u dřezu a za sporákem. Vytváří dojem hloubky a mnohdy místnost opticky zvětší. A když budete chtít, můžete sklo krásně sladit s výplní dveří, varnou deskou nebo dalšími doplňky.

Kdy zvolit sklo jako obklad do kuchyně a kdy se spolehnout raději na jiný materiál

Skleněné desky určené k obložení se prodávají jak v lesklém, tak i v matném provedení. Lesklé obklady kuchyň příjemně prosvětlí, matné se zase lépe kombinují s přírodními materiály. Pokud tak máte anglickou kuchyň ze dřeva, bude vám k ní krásně pasovat právě matný dekor.

Velkoformátové skleněné obklady je ale nutné předem připravit a vyvrtat otvory na veškeré vývody a zásuvky. Proto byste si měli při plánování kuchyně vše pečlivě promyslet.

Pozdější změny rozhodně nejsou jednoduché. Pokud tak plánujete v kuchyni brzy i další změny, bude lepší, když od skla raději upustíte.

Na druhou stranu výhodou obkladů ze skla je, že je můžete nechat potisknout různými vzory, barvami i fotografiemi. Kreativnější duše pak na nich mohou zvěčnit i vlastní kresby. Navíc nejsou tak náročné na čištění jako okna či zrcadla. Ba naopak. Velkou devízou skleněných obkladů je jejich snadná údržba. Díky absenci spár jsou méně náchylné k zašpinění a vzniku plísní. Stačí jen mastnotu setřít hadříkem a následně obklady vyčistit běžnými prostředky.

TIP: Ještě tápete, jaký materiál do kuchyně zvolit? Přečtěte si náš článek Inspirace na obklady do kuchyně a 3 nejčastější chyby při jejich výběru.

Výhody obkladů ze skla

  • Dobře odolávají vlhkosti a snadno se udržují.
  • Většinou mají jen minimální množství spár, takže se v nich nezachytávají nečistoty ani plíseň.
  • Můžete je nechat potisknout grafickými motivy nebo vlastní fotografií.

Nevýhody obkladů ze skla

  • Některé druhy skla nejsou stavěné na prudké změny teplot, proto se nehodí například za plynový sporák.
  • Otvory pro zásuvky a vypínače je nutné vyříznout několik centimetrů od okraje, aby se sklo nerozlomilo.
  • Veškeré zásahy do skleněných desek je nutné naplánovat a nechat upravit předem.

Nakonec tedy opět záleží především na vás a na vašich kuchyňských plánech. Skla se už ale rozhodně v interiéru bát nemusíte. Jeho použití je bezpečné a velmi praktické. Pokud ale dáváte přednost klasice a chcete mít jistotu, že bude obložení krásně pasovat k dřevěným prvkům, podívejte se na skleněné dlaždice nebo kuchyňské obklady jako ze staré dobré Anglie.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně

Zanechat komentář

XHTML Pomocí těchto tagů lze vylepšit Váš příspěvek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Souhlasím s tím, že FD Europe s.r.o. mohou používat osobní údaje, které jsem poskytl/a pro pokračující korespondenci.
Můžete se kdykoli odhlásit tím, že nás kontaktujete nebo kliknete na odkaz "Odhlásit se" v dolní části každé e-mailové korespondence. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Kontrolní text
*