Vážení zákazníci, z kapacitních důvodů již nepřijímáme nové objednávky kuchyňských projektů ani cenových kalkulací na kuchyně.
Objednávky pracovních desek z masivního dřeva, ať již standardních či vyrobených na zakázku, pro vás však rádi zpracujeme – více informací naleznete na www.worktop-express.cz.
18/05/2017 09:00

Kuchyně ve tvaru písmene „L“ jsou v naší zemi velmi oblíbené. Kromě mnoha předností je ale doprovází i jeden nezanedbatelný problém. Přečtěte si, jakým nedostatkem rohové linky často trpí a jaké mají naopak plusy. Snadno se pak rozhodnete, jestli je rohové uspořádání pro vás to pravé.

3 výhody rohové kuchyně

Kuchyňské uspořádání má velký vliv na to, jak dobře se vám jídlo připravuje a jak pohodlné je mytí nádobí. Bohužel se často stává, že nedostatky v jeho uzpůsobení odhalíme až příliš pozdě. Dobře si proto rozmyslete, jestli chcete mít kuchyňskou linku rovnou, zahnutou do písmene L či U, nebo jestli ji skombinujete s ostrůvkem. My se dnes zaměříme právě na rohovou kuchyň a představíme vám její pro i proti. Pusťme se nejprve do jejích předností.

1. Rohová kuchyňská linka má hodně úložného místa

Oproti jednoduché rovné kuchyni nabízí rohová linka více pracovního i úložného prostoru. Musíte si ho ale dobře rozvrhnout. Při plánování kuchyně ve tvaru písmene L tak myslete na klasický kuchyňský trojúhelník, který zajišťuje účelné využití prostoru a minimalizuje množství pohybů, které musíte během vaření vykonat. Stačí, když si namalujete kuchyňskou linku na papírek a spojíte dřez se sporákem a chladničkou. Měl by vám vyjít trojúhelník, který znázorňuje nejfrekventovanější pracovní zónu. Aby se vám v kuchyni dobře pracovalo, neměly by být jednotlivé části daleko od sebe. Problémem také je, když do trojúhelníku zasahuje průchozí ulička, nebo když mají jednotlivá stanoviště mezi sebou nějakou pevnou překážku.

Rohová kuchyňská linka má hodně úložného místa
Rohová kuchyňská linka má hodně úložného místa
Rohová kuchyňská linka má hodně úložného místa

2. Přirozeně propojí kuchyň s obývákem

Rohové kuchyně mohou kopírovat stěny pokoje, nebo fungovat jako předěl mezi místnostmi. Přirozeně pak rozdělí větší otevřený prostor na několik samostatných částí. Oproti zástěnám a jiným přepážkám mají navíc tu výhodu, že ponechávají pokoji jeho vzdušnost a prostornost. Například dubová kuchyň Iveta v barvách Oxford Stone a London Stone, kterou můžete vidět na obrázcích níže, prostor dokonce prohlubuje a prosvětluje. Skvěle se tak hodí i do místnosti menších dispozic.

Přirozeně propojí kuchyň s obývákem
Přirozeně propojí kuchyň s obývákem
Přirozeně propojí kuchyň s obývákem

3. Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě

Rohové anglické kuchyně se skvěle vyjímají nejen v bytech a rodinných domech, ale i na chalupách. Krásně dotvoří venkovský vzhled a promění kuchyň v útulnou místnost plnou té pravé domácí atmosféry. A pěkně vypadají i ve spojení s tradičními rámy. V jednom našem projektu jsme například skombinovali dvířka Chatham v bílém odstínu s bledým žulovým povrchem pracovní desky. Neutrální barevné schéma místnost prosvětlilo a podtrhlo její dobový charakter.

Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě
Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě
Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě

Rohové kuchyňské linky mají ale i jednu nevýhodu

Někdy může být nevýhodou právě onen hůře přístupný roh. Potenciální nedostatek ale přeměníte v přednost, když věnujete dostatek času plánování kuchyně. Do rohu můžete umístit třeba skříňky s otočným úložným systémem nebo velké vysouvací šuplíky se sezónním nádobím. Oblíbeným řešením je také umístění vyvýšeného dřezu. Sporák s digestoří do rohu ale raději nedávejte. Zbytečně byste se připravili o prostor, který využijete lépe jinak. Navíc by manipulace kolem trouby nebyla právě nejpohodlnější a digestoř by nemusela dobře pokrývat celou varnou plochu.

Náš TIP: Budete kupovat nový odsavač par? Přečtěte si, jak vybrat digestoř, abyste při výběru neopomenuli zohlednit jedno ze tří nejdůležitějších kritérií.

Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě
Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě
Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě
K nalezení pod kategorií: Kuchyně

Zanechat komentář

XHTML Pomocí těchto tagů lze vylepšit Váš příspěvek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Souhlasím s tím, že FD Europe s.r.o. mohou používat osobní údaje, které jsem poskytl/a pro pokračující korespondenci.
Můžete se kdykoli odhlásit tím, že nás kontaktujete nebo kliknete na odkaz "Odhlásit se" v dolní části každé e-mailové korespondence. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Kontrolní text
*