Vážení zákazníci, z kapacitních důvodů již nepřijímáme nové objednávky kuchyňských projektů ani cenových kalkulací na kuchyně.
Objednávky pracovních desek z masivního dřeva, ať již standardních či vyrobených na zakázku, pro vás však rádi zpracujeme – více informací naleznete na www.worktop-express.cz.
14/06/2017 09:51

Nevábný pach, voda vracející se do dřezu… To je klasický scénář ucpaného nebo ucpávajícího se odpadu. Máme pro vás několik tipů, jak ho efektivně vyčistíte snadno a rychle.

Dříve než nažhavíte telefon a začnete obvolávat odborníky, zkuste si s tímto problémem poradit sami. Je totiž možné, že odborného zásahu nebude třeba a bohatě postačí pár šikovných rukou – těch vašich. Co tedy pomáhá?

Trocha mechanického cvičení na začátek

Pokud vám do odpadu občas něco spadne, pořiďte si jednoduchou, asi 60 cm dlouho pružinu s trojdrapákem na konci. Drobnosti s ní kdykoli jednoduše vyndáte. Jestliže ale nevíte, co odpad ucpalo, zkontrolujte sifon. Stačí odmontovat jeho spodní část podobnou mističce a odstranit nečistoty. Pomoci si můžete i klasickým zvonem.

Čistit odpad můžete s chemií i bez ní

Pokud chcete odpad dokonale zbavit nečistot, které by se na sebe postupně nabalovaly a brzy vám zkomplikovaly život znovu, zamiřte do drogerie pro speciální čisticí přípravky a řiďte se návodem na nich.

Nebo vyzkoušejte osvědčené „babské rady“. Ke kuchyni jsou šetrnější, ale s bakteriemi a nečistotami zatočí stejně účinně. Pomůže vám například jedlá soda, ocet nebo prášek do pečiva.

Vyčištění odpadu pomocí jedlé sody

Jedlá soda zažívá v posledních letech svou renesanci. Hodí se totiž na spoustu věcí a jednou z nich je i čištění odpadu. Větší sáček sody nasypte do sifonu, přilijte asi 200 ml octa a po chvíli, až opadne pěna, ještě vroucí vodu. Buďte přitom ale opatrní, může se stát, že dojde k pořádnému gejzíru z odpadu. Dřez pak ale bude jako ze škatulky.

Vyčištění octem a dalšími látkami

Jestliže nemáte po ruce jedlou sodu, vystačíte si i s octem, boraxem a solí. Čtvrt šálku boraxu, stejné množství soli a polovinu šálku octa pomalu vsypte a vlijte do odpadu a vyčkejte. Chemická reakce na sebe nenechá dlouho čekat a váš odpad bude zase jako nový.

Někdy stačí jen sůl s vodou

Pokud chcete čistit kuchyň ekologicky, pomůže vám i obyčejná sůl ve spojení s vroucí vodou. Do sifonu nasypejte tři lžíce soli a po chvilce do něj vlijte vroucí vodu. I tato směs je nesmírně účinná a přes svou jednoduchost opravdu silná.

Ucpaný a špinavý odpad není neřešitelný problém!

Odpad se znečišťuje a ucpává v každé domácnosti a nikdy tomu zřejmě nebude jinak. Jakmile vás nepříjemnost tohoto rázu potká, nepanikařte a vyzkoušejte některý z jednoduchých triků. Možná ani nebudete muset volat odborníka!

K nalezení pod kategorií: Kuchyně

Zanechat komentář

XHTML Pomocí těchto tagů lze vylepšit Váš příspěvek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Souhlasím s tím, že FD Europe s.r.o. mohou používat osobní údaje, které jsem poskytl/a pro pokračující korespondenci.
Můžete se kdykoli odhlásit tím, že nás kontaktujete nebo kliknete na odkaz "Odhlásit se" v dolní části každé e-mailové korespondence. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Kontrolní text
*