Vážení zákazníci, z kapacitních důvodů již nepřijímáme nové objednávky kuchyňských projektů ani cenových kalkulací na kuchyně.
Objednávky pracovních desek z masivního dřeva, ať již standardních či vyrobených na zakázku, pro vás však rádi zpracujeme – více informací naleznete na www.worktop-express.cz.
31/07/2015 09:00

Nevíte si rady s výběrem podlahy do kuchyně? Přemýšlíte, zda je lepší dříve zvolit barvu nábytku a potom barvu podlahy, nebo právě úplně naopak? Přinášíme vám pár rad, které vám výběr podlahy do kuchyně určitě usnadní.

Podle odborníků se barevnost a materiál podlahy řídí podle kuchyňské linky. První problém je tedy vyřešen. Při výběru podlahy se nejprve zamyslete nad tím, jak vaše kuchyň skutečně vypadá nebo bude vypadat? Je to prostor bez stěn, který je spojen se zbytkem interiéru? Nebo jde o uzavřenou samostatnou místnost? Na tyto otázky byste měli znát jasnou odpověď.

Na prostoru záleží

Pokud je kuchyň součástí otevřeného prostoru, tvoří podlaha jeden celek. Pro celý prostor byste tedy měli zvolit jednobarevnou variantu. Rovněž si můžete hrát s různými variacemi a navazováním. To už je ale vyšší střední a na pomoc byste si měli přizvat odborníka.

V uzavřených místnostech je výběr podlahy jednodušší. Nemusíte se stresovat ostatními prostory. Na co byste však neměli zapomínat, je určitá přeplněnost a přeplácanost. Tmavé a výrazné barvy prostor zmenšují. Obezřetní byste tak měli být tedy zejména u malých kuchyní.

Optické vychytávky

Kuchyňské podlaze sluší zejména světlé odstíny, které celý prostor zvětšují. Volit můžete jemné tóny zelené, žluté či oranžové. V úzkých místnostech si navíc můžete vypomoci optickými klamy. Vyberte si vzor s příčnými pruhy, které kuchyň rozšíří.

Myslete rovněž na to, že na jednobarevné podlaze je vše hned vidět. Abyste netrpěli nutkavou potřebou neustále uklízet a ušetřili si tak spoustu nervů kvůli každému drobnému smítku, volte podlahu, která má vzor či kombinuje více barev.

Želízko v ohni na závěr: Lesklá podlaha

Že jste to ještě neviděli a ani o tom neslyšeli? Lesklá podlaha je klenot, který se samozřejmě nehodí úplně do všech interiérů. Hojně se však využívá v interiérech v tzv. skandinávském stylu. Pokud spíše fandíte anglickému venkovskému, nebude to pro vás to pravé ořechové.

Lesklá podlaha se hodí zejména do menších interiérů, jelikož je díky lomu světla dokáže dokonale zvětšit.

Jestliže si s výběrem podlahy stále nejste jistí, navštivte nás v předváděcím centru. Naši zkušení designéři vám s celkovým uspořádáním a barevným řešením kuchyně a podlahy rádi poradí.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně

Zanechat komentář

XHTML Pomocí těchto tagů lze vylepšit Váš příspěvek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Souhlasím s tím, že FD Europe s.r.o. mohou používat osobní údaje, které jsem poskytl/a pro pokračující korespondenci.
Můžete se kdykoli odhlásit tím, že nás kontaktujete nebo kliknete na odkaz "Odhlásit se" v dolní části každé e-mailové korespondence. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Kontrolní text
*