Vážení zákazníci, z kapacitních důvodů již nepřijímáme nové objednávky kuchyňských projektů ani cenových kalkulací na kuchyně.
Objednávky pracovních desek z masivního dřeva, ať již standardních či vyrobených na zakázku, pro vás však rádi zpracujeme – více informací naleznete na www.worktop-express.cz.
04/05/2017 13:22

Mravenčí práci pozorujeme v přírodě rádi, doma na kuchyňské lince nám ale tak obdivuhodná nepřipadá. Mravenci nás dovedou pěkně potrápit. Někteří z nich jsou navíc nejen nepříjemně dotěrní, ale mohou přenášet i různé choroby. Poradíme vám, jak se jich zbavíte jednou provždy – a to zcela bez chemie!

Základem je prevence

V prvé řadě byste k sobě neměli mravence lákat. Pokud máte u okna pootevřenou cukřenku, nahnilé ovoce, lahev se sirupem nebo jinou dobrotu, není divu, že si k vám cestičku najdou. Pokud nechcete, aby k vám mravenci zavítali, skladujte potraviny v uzavíratelných dózách a igelitových pytlících – do papírových se totiž mohou snadno prokousat. Z kuchyňské linky odklízejte pravidelně drobečky a v místnosti často vytírejte. Obzvlášť dobře zabírá, když do vody přidáte trochu octa.

Jak na mravence v kuchyni? Pomůže bazalka, skořice i káva
Jak na mravence v kuchyni? Pomůže bazalka, skořice i káva
Jak na mravence v kuchyni? Pomůže bazalka, skořice i káva

Co dělat, když už máte mravence v kuchyni

Pokud preventivní opatření nezabrala, nezoufejte. Zbavit se mravenců není tak těžké, jak by se zprvu mohlo zdát. Jen je potřeba, abyste byli důslední a trpěliví.

  • Najděte místa, kudy se do kuchyně mravenci dostávají, a všechny otvory utěsněte. Soustřeďte se především na okna a dveře.

  • Vstupy, kterými mravenci prolézají dovnitř, můžete pro větší účinnost postříkat ještě vodou se saponátem na nádobí.

  • Ukliďte vše, co by mohlo mravence lákat – především šťávy a sladké potraviny. Ideální je, když budete vše skladovat v utěsněných dózách.

3 přírodní pomocníci, které máte běžně doma a mravenci je nesnášejí

Nebezpečnou chemii v boji s mravenci ani nepotřebujete. Úplně vám postačí běžné potraviny, které máte ve spíži. A co konkrétně na mravence zabírá?

1. Aromatické bylinky

Vypěstujte si v truhlíku na okně třeba bazalku, mátu, levanduli nebo eukalyptus. Aroma těchto rostlin mravence odpuzuje, takže se vašemu domovu obloukem vyhnou.

2. Koření

Stejně dobře jako bylinky zabírá i výraznější koření. Do mravenčích cestiček nasypte třeba pepř, pálivou papriku, skořici, majoránku, hřebíček nebo obyčejnou sůl.

3. Káva

Pokud nezaberou bylinky a nepomůže ani koření, můžete vyzkoušet třetí tip. Vysušenou kávovou sedlinu nasypte k otvorům, kudy lezou mravenci do bytu, nebo do jejich cestiček.

Jak na mravence v kuchyni? Pomůže bazalka, skořice i káva
Jak na mravence v kuchyni? Pomůže bazalka, skořice i káva
Jak na mravence v kuchyni? Pomůže bazalka, skořice i káva

Náš tip: Rádi byste měli v kuchyni vždy čisto, ale nechcete používat chemické prostředky? Přečtěte si, jak čistit kuchyň ekologicky, a šetřete životní prostředí.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně

Zanechat komentář

XHTML Pomocí těchto tagů lze vylepšit Váš příspěvek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Souhlasím s tím, že FD Europe s.r.o. mohou používat osobní údaje, které jsem poskytl/a pro pokračující korespondenci.
Můžete se kdykoli odhlásit tím, že nás kontaktujete nebo kliknete na odkaz "Odhlásit se" v dolní části každé e-mailové korespondence. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Kontrolní text
*