Vážení zákazníci, z kapacitních důvodů již nepřijímáme nové objednávky kuchyňských projektů ani cenových kalkulací na kuchyně.
Objednávky pracovních desek z masivního dřeva, ať již standardních či vyrobených na zakázku, pro vás však rádi zpracujeme – více informací naleznete na www.worktop-express.cz.
17/07/2015 12:35

Jak čistit kuchyň ekologicky? Pomocí soli, citronu a octu

Buzzfeed

Neustále přemýšlíte, jak se zbavit hromady chemických prostředků, které používáte při údržbě kuchyně? Rádi byste šetřili životní prostředí a uklízeli šetrněji. Naše babičky to uměly a my vám přinášíme několik tipů na ekologické pomocníky.

Bakterie, připáleniny, mastnota. S tím vším při údržbě kuchyně bojujeme. Reklamy nás přesvědčily o tom, že na každou skvrnu a nečistotu potřebujeme speciální přípravek.

Není to ovšem pravda. Abyste se zbavili skvrn a zápachů v kuchyni, stačí vám k tomu přírodní pomocníci, které běžně najdete ve své domácnosti. Nejenom, že tím ušetříte, ale zároveň budete šetrnější k životnímu prostředí.

Citronová šťáva

V citronové šťávě nejdete kyselinu, která si nejenom poradí se rzí a špínou, ale zároveň má i antibakteriální a dezinfekční účinky. Vaší tajnou zbraní pak může být pasta, kterou vytvoříte smícháním citronové šťávy se solí. Ta vám pomůže všude, kde je potřeba něco pořádně vydrhnout – na kuchyňské lince, na prkénku či vodovodní baterii.


Jak čistit kuchyň ekologicky? Pomocí soli, citronu a octu

Pinterest

Jedlá soda

Je účinným čisticím prostředkem, který vás zbaví veškeré mastnoty. Zároveň funguje jako dokonalý pohlcovač pachů.

K výrobě směsi, kterou využijete při čištění pracovních ploch, budete potřebovat:

  • 1 šálek jedlé sody
  • 1 šálek octa
  • 3,5 litru teplé vody

Lžičku soli například můžete přidat i do vody na mytí nádobí. Vše skvěle odmastí. Kašička ze soli a vody zase vyčistí mastné a zažloutlé skvrny ze sporáku. Kašičku můžete použít i na vnitřek trouby a mikrovlnky.


Jak čistit kuchyň ekologicky? Pomocí soli, citronu a octu

Pinterest

Ocet

Ocet je opravdovým multifunkčním pomocníkem. Dokáže vás zbavit vodního kamene, vybělí spáry mezi kachličkami, vrátí lesk a barvu vašemu dřezu, dodá lesk sklu. Jednoduše jej můžete použít na cokoliv.

Připravte si octový roztok (z vody a octu), který budete mít neustále po ruce.

Sůl

Sůl je díky své struktuře vhodná zejména k drhnutí a čištění. Spolehlivě nahradí drahé písky. Využijete ji i při odstraňování mastnoty a připálenin.

Mastné skvrny posypte solí a nechte chvíli působit. Nádobí pak klasicky umyjte, ostatní plochy setřete navlhčenou houbičkou.

Máte vy sami zaručené přírodní pomocníky, kterými udržujete svou kuchyň? Podělte se o ně s námi v komentářích. Pokud máte navíc kuchyň z masivu, mohly by vás zajímat tipy na údržbu pracovní desky.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně

Zanechat komentář

XHTML Pomocí těchto tagů lze vylepšit Váš příspěvek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Souhlasím s tím, že FD Europe s.r.o. mohou používat osobní údaje, které jsem poskytl/a pro pokračující korespondenci.
Můžete se kdykoli odhlásit tím, že nás kontaktujete nebo kliknete na odkaz "Odhlásit se" v dolní části každé e-mailové korespondence. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Kontrolní text
*