Vážení zákazníci, z kapacitních důvodů již nepřijímáme nové objednávky kuchyňských projektů ani cenových kalkulací na kuchyně.
Objednávky pracovních desek z masivního dřeva, ať již standardních či vyrobených na zakázku, pro vás však rádi zpracujeme – více informací naleznete na www.worktop-express.cz.
17/08/2017 09:00

Jsou všude. Neustále se vám pletou pod rukama, občas vám proletí kolem ucha, a když jich několik vzlétne ze dřezu, dochází vám trpělivost. Mušky. Naštěstí existuje rychlé a jednoduché řešení, které si s nimi poradí. Vyzkoušejte naše tipy, jak se zbavit mušek v kuchyni.

Obtížný hmyz, který se nejen v létě shlukuje na povrchu kuchyňské pracovní desky, jsou pravděpodobně mušky octomilky. Vznášejí se všude tam, kde cítí nějaký – byť jen nepatrný – kousek jídla. A ruku na srdce. Kuchyni bez jídla je dost obtížné si představit. Ačkoli můžete mít pocit, že jsou vytrvalé a ve svém počínání neoblomné, zbavit se jich není zase tak těžké, jak se může zdát.

Když octomilky útočí

Octomilky, nebo také ovocné či vinné mušky, sice nepředstavují zdravotní hrozbu, ale představa, že do přezrálého ovoce v kuchyni nebo kdekoli v bytě kladou svá vajíčka, také není nijak příjemná. Jejich náhodná konzumace, například v babiččině švestkovém koláči, neublíží. Pokud ale takto „vylepšené“ dobroty riskovat nechcete, nedávejte muškám šanci.

Prevence spočívá hlavně v úklidu a čistotě

Jestli už jste někdy s octomilkami bojovali, nejspíš jste si přáli vrátit čas a učinit preventivní opatření, která by vám další nervy s muškami ušetřila. Pusťte se do nich teď, pokud ještě není pozdě, nebo jim věnujte čas příště.

Naprostým základem je čistota a eliminace nejrůznějších zbytků jídla. Zejména se jedná o ovoce, dále flíčky od vína, piva, šťáv nebo džusů. Nesnědené zbytky koláčů nebo samotného ovoce rádi necháváme na kuchyňské lince nezabalené. A právě to působí na octomilky jako vřelé pozvání. Nakonec věnujte péči i odpadkovému koši – častěji ho vynášejte a také ho myjte. Když navíc nezapomenete pravidelně čistit odpad v kuchyni, nebudete se o kuchyň muset s muškami dělit.

Jak se zbavit mušek v kuchyni, když už jsou u vás jako doma?

Jestliže už máte nezvanou návštěvu v pokoji, bude muset váš boj nabrat těžšího kalibru. Prostá domluva tu totiž nefunguje. Hlavní roli často hrají lapače – přírodní i chemické, které snadno seženete v drogerii. Často však stačí nastražit past, do které se mušky jedna po druhé chytí. Při jejím používání si navíc nemusíte dávat pozor, jaký byste si dávali při práci s chemickými přípravky.

Do malé misky dejte kousek banánu, citrónu a pořádně uleženou kuličku hroznového vína. Pak misku překryjte potravinovou fólií a udělejte do ní několik menších dírek. Mušky se dostanou dovnitř do misky, ale ven už nevylétnou.

Další možností je rozsypat po bytě hřebíček. Pokud ho snesete na zemi a nepřijdete o nervy během jeho rozšlapávání pantofli, věřte, že octomilky se vzdají pod náporem jeho aromatu.

Spolehnout se můžete také na elektrický lapač. Svítí a přitahuje hmyz, který následně hubí elektrickým proudem nebo vsáním do zásobníku. Nebo si pořiďte masožravou rostlinu a sledujte, jak se mušky postupně vytrácejí.

Koneckonců můžete za octomilkami udělat také pořádně tlustou čáru. Nastražte past, a jakmile se kolem ní slétne hejno mušek, zapněte vysavač. Jednoduché, elegantní a časově nenáročné řešení se vám bude jistě zamlouvat.

TIP: Octomilky vás už netrápí, zato lezoucí hmyz ano? Přečtěte si náš článek Jak na mravence v kuchyni.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně

Zanechat komentář

XHTML Pomocí těchto tagů lze vylepšit Váš příspěvek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Souhlasím s tím, že FD Europe s.r.o. mohou používat osobní údaje, které jsem poskytl/a pro pokračující korespondenci.
Můžete se kdykoli odhlásit tím, že nás kontaktujete nebo kliknete na odkaz "Odhlásit se" v dolní části každé e-mailové korespondence. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Kontrolní text
*