Vážení zákazníci, z kapacitních důvodů již nepřijímáme nové objednávky kuchyňských projektů ani cenových kalkulací na kuchyně.
Objednávky pracovních desek z masivního dřeva, ať již standardních či vyrobených na zakázku, pro vás však rádi zpracujeme – více informací naleznete na www.worktop-express.cz.
14/05/2014 12:38

5 praktických tipů na péči o masivní kuchyňské desky | Jospeh & KingsleyPřestože má masiv přirozeně dlouhou životnost, je dobré znát několik základních pravidel pro jeho údržbu. Jen tak si vaše kuchyňská pracovní deska uchová svůj luxusní vzhled po dlouhé roky. Poznejte včas největšího nepřítele vaší dřevěné kuchyňské linky!

Stačí, když se budete řídit 5 základními pravidly na údržbu, a vaše kuchyně bude s přibývajícími roky jen zrát do krásy:

1. Kuchyně v suchu

Kuchyně je přirozeně vlhké prostředí a je běžné, že se při přípravě pokrmů pracovní deska dostane do styku s vodou. To je v pořádku, dokud nenecháváte na pracovní ploše loužičky vody. Ty je potřeba vždy co nejrychleji utřít. Zabráníte tak dřevu, aby do sebe absorbovalo nadbytečnou vlhkost, a uchráníte ho před poškozením.

Pracovní desky z výběrového dubu | Joseph & Kingsley2. Ošetření olejem

Další způsob, jak jednoduše ochráníte povrch dřevěné kuchyňské desky, je její důkladné ošetření olejem. Nová pracovní deska tuto péči vyžaduje častěji, dokud si nevytvoří trvalejší ochrannou vrstvu. Po několika měsících používání a řádné údržby by mělo stačit jedno olejování za tři měsíce. Tak málo stačí, aby si tento krásný kus nábytku uchoval svůj prémiový vzhled.

3. Mýdlová voda

Ačkoliv masivní deska ve vaší kuchyni může působit robustně, stále se jedná o přírodní materiál, který je citlivý na řadu vnějších vlivů. Jedním z nich jsou i chemické prostředky, které používáme při úklidu domácností. Proto je třeba se vyhnout běžným univerzálním čistícím prostředkům. K omytí dřevěné pracovní desky vám postačí teplá mýdlová voda a následně suchý hadřík, kterým desku vytřete dosucha.

Zaoblené rohy | Jospeh & Kingsley4. Horké hrnce

Vysoké teploty mohou nenávratně poškodit vzhled vaší pracovní desky. Zřejmým zdrojem takových teplot mohou být zejména hrnce a pánve, které odkládáte z plotny. Ideálním řešením, které ochrání dřevo a současně dobře vypadá, je zapuštěný ocelový rošt. Díky němu budete mít vždy připravenou bezpečnou odkládací plochu a nemusíte se bát o krásný povrch vaší pracovní desky.

5. Ostré předměty

Asi pro vás nebude překvapením, že byste měli chránit kuchyňskou desku před ostrými předměty, jako jsou nože, sekáčky, paličky, vidličky apod. Ty mohou na povrchu zanechat trvalé stopy. V Joseph & Kingsley pro vás máme opět elegantní řešení. K pracovní desce vám vyrobíme stejně vkusné kuchyňské prkénko z prémiového materiálu, jako je samotná deska.

Věděli jste, že všechny zmiňované kuchyňské doplňky nabízíme i v Joseph & Kingsley?

K nalezení pod kategorií: Kuchyně

Zanechat komentář

XHTML Pomocí těchto tagů lze vylepšit Váš příspěvek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Souhlasím s tím, že FD Europe s.r.o. mohou používat osobní údaje, které jsem poskytl/a pro pokračující korespondenci.
Můžete se kdykoli odhlásit tím, že nás kontaktujete nebo kliknete na odkaz "Odhlásit se" v dolní části každé e-mailové korespondence. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Kontrolní text
*