Vážení zákazníci, z kapacitních důvodů již nepřijímáme nové objednávky kuchyňských projektů ani cenových kalkulací na kuchyně.
Objednávky pracovních desek z masivního dřeva, ať již standardních či vyrobených na zakázku, pro vás však rádi zpracujeme – více informací naleznete na www.worktop-express.cz.
20/09/2017 10:04

Cítíte, že to ve vaší kuchyni není tak úplně ono? Feng-šuej vám pomůže nastolit harmonii v prostoru. A nebojte, nemusíte být přímo vyznavači tradičního čínského učení a přestavovat celou místnost. Stačí se jen držet pár základních principů, díky kterým se budete v kuchyni cítit vždy příjemně a uvolněně.

Voda a oheň k sobě nepatří
Voda a oheň k sobě nepatří
Voda a oheň k sobě nepatří

Pokud se ani v kuchyni na míru necítíte dobře, pravděpodobně jste nezvolili vhodné rozestavení jednotlivých prvků a místností nemůže proudit tzv. čchi, energie, která je hlavní hybnou silou celého staročínského učení Feng-šuej. Jakmile nemá tato energie dostatek místa, jímž se může volně pohybovat, dochází k tomu, že nám v kuchyni není úplně dobře. Jak tedy můžete svou kuchyň „odblokovat“, abyste se té rozpačitosti jednou provždy zbavili?

1. Voda a oheň k sobě nepatří

Nejčastější chybou, ke které dojde, aniž bychom si to uvědomovali, nebo aniž bychom měli při zařizování kuchyně na výběr, je umístění sporáku blízko ke dřezu. Dnes už sice nevaříme na ohni, přesto je tak sporák chápán. Nedělá proto dobrotu, když se nachází příliš blízko dřezu, v němž vládne jiný živel, voda.

Ideální je umístění do větší vzdálenosti a vytvoření pomyslného trojúhelníku sporáku se dřezem a ledničkou. Zvláště u menších kuchyní, v nichž je třeba využít každého kousku prostoru, to ale může být problém. Často se setkáváme s tím, že všechny tři jmenované prvky tvoří v rámci kuchyňské pracovní desky jednu linii.

Zrcadla opticky zvětší prostor, bylinky ho zútulní
Zrcadla opticky zvětší prostor, bylinky ho zútulní
Zrcadla opticky zvětší prostor, bylinky ho zútulní

2. Zrcadla opticky zvětší prostor, bylinky ho zútulní

Zvláště kuchyně v panelových domech se vyjímají mezi těmi, které jsou silně znevýhodněny. Obvykle jsou sice podlouhlé, ale zároveň jsou úzké a působí stísněně. Tady už je znát každá drobnost navíc. Prostoru rychle ubývá a my máme pocit, že se tu nemůžeme ani nadechnout. Pokud to jen trochu jde, zachraňte atmosféru své kuchyně zrcadly, třeba postavenými proti sobě. V zrcadle se totiž odráží světlo, prostor se tak opticky zvětšuje a energie čchi volněji proudí místností.

Zároveň je dobré zavěsit ke dveřím zvoneček nebo bylinky – díky nim si prý energie najde svou cestu, bude bezproblémově proudit a vám bude v kuchyni znatelně lépe.

3. Od sporáku musíte mít dobrý výhled

Když si kuchař stoupne ke sporáku, měl by mít přehled o všem, co se děje v celé kuchyni, i o tom, zda do ní někdo právě nevchází. Stát zády ke vchodu do místnosti je značně nepříjemné, proto není divu, že se v takové kuchyni člověk necítí nejlépe, i když mu právě nehrozí žádné nebezpečí. Pokud při vaření stojíte zády ke dveřím, pořiďte si zrcadlo a umístěte ho tak, aby vám poskytovalo výhled na vchod. Díky zrcadlu dojde k optickému zvětšení a zároveň i k lepšímu proudění energie čchi. Vy budete mít přehled, co se děje za vámi, takže se budete cítit lépe, uvolněněji.

Od sporáku musíte mít dobrý výhled
Od sporáku musíte mít dobrý výhled
Od sporáku musíte mít dobrý výhled
K nalezení pod kategorií: Kuchyně

Zanechat komentář

XHTML Pomocí těchto tagů lze vylepšit Váš příspěvek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Souhlasím s tím, že FD Europe s.r.o. mohou používat osobní údaje, které jsem poskytl/a pro pokračující korespondenci.
Můžete se kdykoli odhlásit tím, že nás kontaktujete nebo kliknete na odkaz "Odhlásit se" v dolní části každé e-mailové korespondence. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Kontrolní text
*