Vážení zákazníci, z kapacitních důvodů již nepřijímáme nové objednávky kuchyňských projektů ani cenových kalkulací na kuchyně.
Objednávky pracovních desek z masivního dřeva, ať již standardních či vyrobených na zakázku, pro vás však rádi zpracujeme – více informací naleznete na www.worktop-express.cz.
20/09/2017 10:04

Cítíte, že to ve vaší kuchyni není tak úplně ono? Feng-šuej vám pomůže nastolit harmonii v prostoru. A nebojte, nemusíte být přímo vyznavači tradičního čínského učení a přestavovat celou místnost. Stačí se jen držet pár základních principů, díky kterým se budete v kuchyni cítit vždy příjemně a uvolněně.

Voda a oheň k sobě nepatří
Voda a oheň k sobě nepatří
Voda a oheň k sobě nepatří

Pokud se ani v kuchyni na míru necítíte dobře, pravděpodobně jste nezvolili vhodné rozestavení jednotlivých prvků a místností nemůže proudit tzv. čchi, energie, která je hlavní hybnou silou celého staročínského učení Feng-šuej. Jakmile nemá tato energie dostatek místa, jímž se může volně pohybovat, dochází k tomu, že nám v kuchyni není úplně dobře. Jak tedy můžete svou kuchyň „odblokovat“, abyste se té rozpačitosti jednou provždy zbavili?

1. Voda a oheň k sobě nepatří

Nejčastější chybou, ke které dojde, aniž bychom si to uvědomovali, nebo aniž bychom měli při zařizování kuchyně na výběr, je umístění sporáku blízko ke dřezu. Dnes už sice nevaříme na ohni, přesto je tak sporák chápán. Nedělá proto dobrotu, když se nachází příliš blízko dřezu, v němž vládne jiný živel, voda.

Ideální je umístění do větší vzdálenosti a vytvoření pomyslného trojúhelníku sporáku se dřezem a ledničkou. Zvláště u menších kuchyní, v nichž je třeba využít každého kousku prostoru, to ale může být problém. Často se setkáváme s tím, že všechny tři jmenované prvky tvoří v rámci kuchyňské pracovní desky jednu linii.

Zrcadla opticky zvětší prostor, bylinky ho zútulní
Zrcadla opticky zvětší prostor, bylinky ho zútulní
Zrcadla opticky zvětší prostor, bylinky ho zútulní

2. Zrcadla opticky zvětší prostor, bylinky ho zútulní

Zvláště kuchyně v panelových domech se vyjímají mezi těmi, které jsou silně znevýhodněny. Obvykle jsou sice podlouhlé, ale zároveň jsou úzké a působí stísněně. Tady už je znát každá drobnost navíc. Prostoru rychle ubývá a my máme pocit, že se tu nemůžeme ani nadechnout. Pokud to jen trochu jde, zachraňte atmosféru své kuchyně zrcadly, třeba postavenými proti sobě. V zrcadle se totiž odráží světlo, prostor se tak opticky zvětšuje a energie čchi volněji proudí místností.

Zároveň je dobré zavěsit ke dveřím zvoneček nebo bylinky – díky nim si prý energie najde svou cestu, bude bezproblémově proudit a vám bude v kuchyni znatelně lépe.

3. Od sporáku musíte mít dobrý výhled

Když si kuchař stoupne ke sporáku, měl by mít přehled o všem, co se děje v celé kuchyni, i o tom, zda do ní někdo právě nevchází. Stát zády ke vchodu do místnosti je značně nepříjemné, proto není divu, že se v takové kuchyni člověk necítí nejlépe, i když mu právě nehrozí žádné nebezpečí. Pokud při vaření stojíte zády ke dveřím, pořiďte si zrcadlo a umístěte ho tak, aby vám poskytovalo výhled na vchod. Díky zrcadlu dojde k optickému zvětšení a zároveň i k lepšímu proudění energie čchi. Vy budete mít přehled, co se děje za vámi, takže se budete cítit lépe, uvolněněji.

Od sporáku musíte mít dobrý výhled
Od sporáku musíte mít dobrý výhled
Od sporáku musíte mít dobrý výhled
K nalezení pod kategorií: Kuchyně
30/08/2017 09:35

Mít představu podlahy, která bude barevně ladit s kuchyňskou linkou a v případě kuchyně coby otevřeného prostoru i s ostatními prvky v širším okruhu, je základ. Jestli ale toužíte po skutečně moderní kuchyni, v níž bude podlaha designová i funkční, musíte jít v myšlenkách ještě hlouběji.

Jakou podlahu do kuchyně? Letošním hitem je vinyl!

pinterest.com

Jakou podlahu do kuchyně? Letošním hitem je vinyl!

prudethebook.com

Jakou podlahu do kuchyně? Letošním hitem je vinyl!

pinterest.com

Požadavky na podlahu v kuchyni jsou vysoce specifické, stejně jako v případě koupelny. Kuchyně je totiž riziková – neustále se tu pracuje se surovinami všech skupenství. Není nijak těžké rozlít tu vodu, mléko nebo masový vývar. Nějaký ten flíček zaznamená podlaha bezpochyby denně. Jakou podlahovou krytinu tedy vybrat, aby netrpěla, dlouho vydržela a ještě nanejvýš dobře vypadala?

Náš tip: Řešíte vzhled podlahy? Pomohou vám naše tipy, jak podlahu vybrat, aby perfektně pasovala k vašemu bydlení.

Světu kuchyní vládnou přírodní materiály, ale…

Celosvětový trend hovoří ve prospěch dřeva, kamene, bambusu či korku. Jejich údržba ale bývá mnohdy složitá. Pokud tak nechcete v kuchyni řešit jednu potíž za druhou, zvolte raději syntetiku, která přírodní materiály věrně napodobí. Řešením, které je letos skutečně IN a své prvenství zřejmě jen tak neztratí, je vinylová podlaha. A pokud byste přece jen zatoužili po něčem přírodnějším, můžete vyzkoušet marmoleum, přírodní variantu vinylu.

Světu kuchyní vládnou přírodní materiály, ale…
Světu kuchyní vládnou přírodní materiály, ale…
Světu kuchyní vládnou přírodní materiály, ale…

Proč vinylová podlaha? Protože je perfektní po všech stránkách

Vinylová podlaha dokáže svým vzhledem dokonale napodobit dřevo či kámen i jiný materiál včetně jeho struktury. Na pohled tak vypadá perfektně. V případě dekoru dřeva pak vytváří navíc i hřejivý dojem z místnosti a přispívá k útulnosti kuchyně. Výjimkou dokonce není ani design tzv. zámkové dlažby. Jestliže nechcete sklouznout k „obyčejnému“ vzhledu, můžete si zvolit některé z výraznějších provedení, které si pohrává s barvami i vzory.

 	Proč vinylová podlaha? Protože je perfektní po všech stránkách

pinterest.com

 	Proč vinylová podlaha? Protože je perfektní po všech stránkách

foter.com

 	Proč vinylová podlaha? Protože je perfektní po všech stránkách

pinterest.com

Vinylová podlaha je také na rozdíl od přírodních materiálů dobře odolná, a to jak vůči vodě a vlhku všeobecně, tak vůči mechanickému a chemickému poškození.

Vinyl už není, co býval. V tom nejlepším smyslu

Moderní vinylové podlahy už neobsahují ftaláty, kvůli nimž se jim lidé do značné míry vyhýbali. Základem těchto podlah je skelné rouno, jež zajišťuje především tvarovou stálost. Na rounu leží vrstva polyvinylchloridu, která slouží k natisknutí vzoru, a na ní ještě průhledná nášlapná vrstva. Ta efektivně chrání krytinu před poškozením. Aby nebyl došlap na vinylovou podlahu tak tvrdý, klade se pod krytinu ještě tzv. mechanická pěna.

Na druhou stranu má vinylová podlaha i své mouchy, s nimiž je třeba se už před pořízením seznámit. Patří mezi ně například nemožnost renovace poškozených ploch. Zřejmě největší výhodou tohoto typu podlahy je ale její snadná údržba.

Co je trendy, nemusí být nejlepší právě pro vás

Pokud se chcete řídit nejnovějšími trendy, nezapomeňte zohlednit při výběru typu podlahy do kuchyně také aspekty svého bydlení a toho, jak kuchyň využíváte. Dobrou zprávou je, že v dnešní široké nabídce nemusíte dělat příliš bolestivé kompromisy. Stačí se držet základních pouček a dát si pozor na časté nešvary při plánování kuchyně.

Vinyl už není, co býval. V tom nejlepším smyslu
Vinyl už není, co býval. V tom nejlepším smyslu
Vinyl už není, co býval. V tom nejlepším smyslu
K nalezení pod kategorií: Kuchyně
17/08/2017 09:00

Jsou všude. Neustále se vám pletou pod rukama, občas vám proletí kolem ucha, a když jich několik vzlétne ze dřezu, dochází vám trpělivost. Mušky. Naštěstí existuje rychlé a jednoduché řešení, které si s nimi poradí. Vyzkoušejte naše tipy, jak se zbavit mušek v kuchyni.

Obtížný hmyz, který se nejen v létě shlukuje na povrchu kuchyňské pracovní desky, jsou pravděpodobně mušky octomilky. Vznášejí se všude tam, kde cítí nějaký – byť jen nepatrný – kousek jídla. A ruku na srdce. Kuchyni bez jídla je dost obtížné si představit. Ačkoli můžete mít pocit, že jsou vytrvalé a ve svém počínání neoblomné, zbavit se jich není zase tak těžké, jak se může zdát.

Když octomilky útočí

Octomilky, nebo také ovocné či vinné mušky, sice nepředstavují zdravotní hrozbu, ale představa, že do přezrálého ovoce v kuchyni nebo kdekoli v bytě kladou svá vajíčka, také není nijak příjemná. Jejich náhodná konzumace, například v babiččině švestkovém koláči, neublíží. Pokud ale takto „vylepšené“ dobroty riskovat nechcete, nedávejte muškám šanci.

Prevence spočívá hlavně v úklidu a čistotě

Jestli už jste někdy s octomilkami bojovali, nejspíš jste si přáli vrátit čas a učinit preventivní opatření, která by vám další nervy s muškami ušetřila. Pusťte se do nich teď, pokud ještě není pozdě, nebo jim věnujte čas příště.

Naprostým základem je čistota a eliminace nejrůznějších zbytků jídla. Zejména se jedná o ovoce, dále flíčky od vína, piva, šťáv nebo džusů. Nesnědené zbytky koláčů nebo samotného ovoce rádi necháváme na kuchyňské lince nezabalené. A právě to působí na octomilky jako vřelé pozvání. Nakonec věnujte péči i odpadkovému koši – častěji ho vynášejte a také ho myjte. Když navíc nezapomenete pravidelně čistit odpad v kuchyni, nebudete se o kuchyň muset s muškami dělit.

Jak se zbavit mušek v kuchyni, když už jsou u vás jako doma?

Jestliže už máte nezvanou návštěvu v pokoji, bude muset váš boj nabrat těžšího kalibru. Prostá domluva tu totiž nefunguje. Hlavní roli často hrají lapače – přírodní i chemické, které snadno seženete v drogerii. Často však stačí nastražit past, do které se mušky jedna po druhé chytí. Při jejím používání si navíc nemusíte dávat pozor, jaký byste si dávali při práci s chemickými přípravky.

Do malé misky dejte kousek banánu, citrónu a pořádně uleženou kuličku hroznového vína. Pak misku překryjte potravinovou fólií a udělejte do ní několik menších dírek. Mušky se dostanou dovnitř do misky, ale ven už nevylétnou.

Další možností je rozsypat po bytě hřebíček. Pokud ho snesete na zemi a nepřijdete o nervy během jeho rozšlapávání pantofli, věřte, že octomilky se vzdají pod náporem jeho aromatu.

Spolehnout se můžete také na elektrický lapač. Svítí a přitahuje hmyz, který následně hubí elektrickým proudem nebo vsáním do zásobníku. Nebo si pořiďte masožravou rostlinu a sledujte, jak se mušky postupně vytrácejí.

Koneckonců můžete za octomilkami udělat také pořádně tlustou čáru. Nastražte past, a jakmile se kolem ní slétne hejno mušek, zapněte vysavač. Jednoduché, elegantní a časově nenáročné řešení se vám bude jistě zamlouvat.

TIP: Octomilky vás už netrápí, zato lezoucí hmyz ano? Přečtěte si náš článek Jak na mravence v kuchyni.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně
03/08/2017 09:00

„Co Čech, to chalupář“ stále platí. Poptávka po rekreačních objektech v Česku meziročně roste, a tak tráví víkendy na venkově čím dál více lidí. Aby se vám tu hezky odpočívalo a dobře vařilo, přinášíme vám několik tipů, jak si šikovně zařídit nejen kuchyň.


víme, jak ji účelně a pěkně zařídit

pinterest.com


víme, jak ji účelně a pěkně zařídit

houseandgarden.com


víme, jak ji účelně a pěkně zařídit

cloobook.net

Interiér přizpůsobte objektu i krajině. A dejte pozor na podlahy

Ideální je, když interiér i exteriér chalupy přizpůsobíte původní architektuře, která je pro danou oblast typická, a okolní krajině. Potřebné informace najdete v dobových dokumentech, ale mnohdy i postačí, když si zajdete popovídat s pár sousedy. Pokud netušíte, jaký vzhled interiéru se k vaší chalupě hodí nejvíce, vsaďte na osvědčenou klasiku – selský vzhled, provensálský styl, anglickou kuchyni nebo vintage.

Nejen v kuchyni byste si pak měli dát pozor na údržbu podlahové krytiny. Na chatách a chalupách bývají nejčastěji prkenné podlahy, které mohou při špatné pokládce či nevhodné péči hodně pozlobit. Dřevo je velmi citlivé na vlhkost a často kvůli ní bobtná, nebo naopak vytváří nevzhledné spáry. Když se o podlahu nebudete dobře starat, začne se brzy prohýbat a vrzat. Pokud tomu chcete předejít, ošetřujte dřevo pravidelně lakem nebo olejem.

Při zařizování kuchyně dbejte na základní pravidla

Ať už zařizujete kuchyň v domě, v bytě či na chatě, vždy byste se měli držet základních principů. Ty totiž zaručí, že se vám bude v místnosti dobře vařit a péct. Pracovní plochu umístěte do výšky 85–95 cm a mezi dřezem a sporákem ponechte šířku alespoň 60 mm. Venkovská kuchyně by také měla být rozdělená na tři části – zónu pro vaření, mytí a skladování. V ideálním případě byste měli pomyslným spojením sporáku, dřezu a chladničky dostat rovnostranný trojúhelník. V opačném případě je možné, že se vám v prostoru nebude dobře pohybovat.

Kuchyně na chalupách nebývají příliš velké, takže byste je měli zorganizovat o to víc účelně. Dejte si přitom pozor na 5 častých nešvarů při plánování kuchyně. Lidé se jich běžně dopouštějí jak při organizování svých obydlí, tak i při koncipování rekreačních objektů.

3 tipy, jak vybavit kuchyň na chalupě

1. Volte spíše přírodní materiály, navodí pocit útulnosti

I když doma holdujete modernímu zpracování, na chalupě používejte spíše přírodní materiály – a to v oblasti nábytku i doplňků. Krásně místnost zútulní a vy budete hned po vstupu do pokoje cítit, jak z vás padá stres. Vyzkoušejte třeba osvědčenou kombinaci dřeva, kamene, kůže a lnu.

2. Vysloužilé věci vyházejte. Chata by neměla fungovat jako odkladiště

Zbavte se starého haraburdí, které nenápadně podkopává vaši víkendovou relaxaci. Nechte si jen minimum věcí, zbytek podarujte, nebo vyhoďte. Kuchyně na chalupách bývají často přeplněné nefungujícími kuchyňskými pomocníky, sklenicemi od hořčice a popraskaným nádobím, které lidé stejně nepoužívají. Nebojte se vysloužilé věci vyhodit. Uvidíte, že se vám hned bude volněji dýchat.

3. Myslete na pohodlí a nebraňte se moderní technice

Interiér zařizujte s ohledem na pohodlí. Například pokud máte v kuchyni starou lavici z masivu, opatřete ji měkkými podsedáky. Dobový ráz místnosti pak nemusí narušit ani moderní spotřebiče. Například vestavná myčka se snadno schová za kuchyňská dvířka a vy tak budete mít místo mytí nádobí více času pro sebe.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně
20/07/2017 10:11

Kuchyňské lince dominuje dřez, a jeho výběr bychom proto neměli uspěchat. Důležité je uvážit nejen estetické, ale i funkční hledisko a dobře promyslet, jak vlastně chceme dřez využívat. Než se necháte unést materiály, zaměřte se proto na takové vlastnosti, jako je hloubka.

Raději rybník ve dřezu než na podlaze

Při výběru dřezu patří jedna z nejopomíjenějších vlastností zároveň mezi ty nejdůležitější. Hloubka dřezu určuje komfort při manipulaci s velkými kusy nádobí i během přípravy pokrmů. I když dnes pro mytí většiny nádobí používáme myčku, jsou to právě rozměrné hrnce či pekáče, které potřebujeme umýt ve dřezu. Abychom mohli s rozměrným nádobím snadno manipulovat a voda nestříkala všude kolem, potřebujeme prostorný a hluboký dřez.

Kvalitní užitné dřezy mají hloubku minimálně 19–20 cm, setkáme se ale i se dřezy, které jsou hluboké 21 cm a více.

Nerezový dřez má být ze silného plechu

Jednou z prvních vlastností, na kterou se pravděpodobně při výběru zaměříte, je materiál dřezu. V českých kuchyních stále vítězí nerez, oblíbenými se ale stávají také dřezy granitové nebo keramické. Který z nich je pro vás tou nejlepší volbou?

Volba materiálu souvisí s funkční i estetickou úlohou dřezu. Vybíráte dřez do moderní kuchyně s kovovými prvky, nebo máte při přípravě jídla rádi pocit čistoty? Pak pro vás nerezová klasika představuje chytrou volbu, která nezradí. Musíte ovšem vybírat pečlivě. U nerezového dřezu se vždy přesvědčte, že je vyroben z plechu o dostatečné tloušťce. Nekvalitní dřezy z tenkého materiálu lze totiž snadno poškodit škrábanci nebo nevzhlednými promáčklinami.

TIP: Zařizujete si svou vysněnou kuchyň? Vyvarujte se chyb. Pohlídejte si 5 častých nešvarů při plánování kuchyně.

U granitových dřezů sledujte složení

Pokud si potrpíte na nablýskanou kuchyň, mohl by vám nerezový dřez přidělat vrásky na čele. Na kovovém materiálu je snadno vidět každá zaschlá kapka, a aby se dřez neustále blýskal, musíte ho pravidelně leštit. Z tohoto důvodu Češi stále častěji volí granitový dřez, který není tolik náročný na údržbu.

Granitový dřez je velmi odolný a působí esteticky téměř v každé kuchyni. I tentokrát platí, že materiál je třeba pečlivě vybírat. Kvalitní granitové dřezy obsahují minimálně 80 % kameniva a zbylých 20 % tvoří pojiva na bázi akrylátu. Někteří výrobci používají jako náhražku pojivo polyesterové, které však snižuje odolnost dřezu i jeho barevnou stálost.

Keramika dodá vaší kuchyni styl

Hledáte do své kuchyně něco výjimečného? Jen málokterý prvek povznese styl kuchyně tolik jako masivní keramický dřez. Tento typ se však nehodí pro každého a důvodem není jen vyšší pořizovací cena. Keramické dřezy nejlépe vyniknou v rustikálně laděné kuchyni a v kombinaci s dřevěnou kuchyňskou linkou.

Současné keramické dřezy se vyrábějí nejen v bílé barvě s lesklou glazurou, najdete je také mnoha matných barevných variantách. Materiál těchto dřezů je netečný k pachům a vykazuje vynikající odolnost vůči působení tepla, nárazům i agresivním chemikáliím.

TIP: Zajímá vás, co právě „letí“ v kuchyních? Podívejte se na 3 kuchyňské trendy pro rok 2017.

Je libo dvojdřez, dřez s vaničkou nebo s odkapávačem?

Jaké funkce by měl dřez ve vaší kuchyni zastávat? Stejně důležitý jako výběr materiálu nebo hloubky dřezu je také jeho typ a rozšíření. Nelze říci, co je správně a co špatně. Záleží na vás. Využíváte dřez jen občas k opláchnutí pár kousků nádobí, nebo je pro vás nerozlučným společníkem k mytí i vaření?

Pokud ve dřezu často oplachujete ovoce a zeleninu, necháváte roztát zmrzlé maso nebo sem tam potřebujete něco „odmočit“, oceníte funkci dvojitého dřezu nebo dřezu s vaničkou. Jestli vám dřez slouží především k mytí nádobí, bude se zase hodit odkapávač. Anebo můžete mít všechno najednou. Výběr dřezu by měl totiž především zohledňovat vaše potřeby.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně
Starší příspěvky »