17/08/2017 09:00

Jsou všude. Neustále se vám pletou pod rukama, občas vám proletí kolem ucha, a když jich několik vzlétne ze dřezu, dochází vám trpělivost. Mušky. Naštěstí existuje rychlé a jednoduché řešení, které si s nimi poradí. Vyzkoušejte naše tipy, jak se zbavit mušek v kuchyni.

Obtížný hmyz, který se nejen v létě shlukuje na povrchu kuchyňské pracovní desky, jsou pravděpodobně mušky octomilky. Vznášejí se všude tam, kde cítí nějaký – byť jen nepatrný – kousek jídla. A ruku na srdce. Kuchyni bez jídla je dost obtížné si představit. Ačkoli můžete mít pocit, že jsou vytrvalé a ve svém počínání neoblomné, zbavit se jich není zase tak těžké, jak se může zdát.

Když octomilky útočí

Octomilky, nebo také ovocné či vinné mušky, sice nepředstavují zdravotní hrozbu, ale představa, že do přezrálého ovoce v kuchyni nebo kdekoli v bytě kladou svá vajíčka, také není nijak příjemná. Jejich náhodná konzumace, například v babiččině švestkovém koláči, neublíží. Pokud ale takto „vylepšené“ dobroty riskovat nechcete, nedávejte muškám šanci.

Prevence spočívá hlavně v úklidu a čistotě

Jestli už jste někdy s octomilkami bojovali, nejspíš jste si přáli vrátit čas a učinit preventivní opatření, která by vám další nervy s muškami ušetřila. Pusťte se do nich teď, pokud ještě není pozdě, nebo jim věnujte čas příště.

Naprostým základem je čistota a eliminace nejrůznějších zbytků jídla. Zejména se jedná o ovoce, dále flíčky od vína, piva, šťáv nebo džusů. Nesnědené zbytky koláčů nebo samotného ovoce rádi necháváme na kuchyňské lince nezabalené. A právě to působí na octomilky jako vřelé pozvání. Nakonec věnujte péči i odpadkovému koši – častěji ho vynášejte a také ho myjte. Když navíc nezapomenete pravidelně čistit odpad v kuchyni, nebudete se o kuchyň muset s muškami dělit.

Jak se zbavit mušek v kuchyni, když už jsou u vás jako doma?

Jestliže už máte nezvanou návštěvu v pokoji, bude muset váš boj nabrat těžšího kalibru. Prostá domluva tu totiž nefunguje. Hlavní roli často hrají lapače – přírodní i chemické, které snadno seženete v drogerii. Často však stačí nastražit past, do které se mušky jedna po druhé chytí. Při jejím používání si navíc nemusíte dávat pozor, jaký byste si dávali při práci s chemickými přípravky.

Do malé misky dejte kousek banánu, citrónu a pořádně uleženou kuličku hroznového vína. Pak misku překryjte potravinovou fólií a udělejte do ní několik menších dírek. Mušky se dostanou dovnitř do misky, ale ven už nevylétnou.

Další možností je rozsypat po bytě hřebíček. Pokud ho snesete na zemi a nepřijdete o nervy během jeho rozšlapávání pantofli, věřte, že octomilky se vzdají pod náporem jeho aromatu.

Spolehnout se můžete také na elektrický lapač. Svítí a přitahuje hmyz, který následně hubí elektrickým proudem nebo vsáním do zásobníku. Nebo si pořiďte masožravou rostlinu a sledujte, jak se mušky postupně vytrácejí.

Koneckonců můžete za octomilkami udělat také pořádně tlustou čáru. Nastražte past, a jakmile se kolem ní slétne hejno mušek, zapněte vysavač. Jednoduché, elegantní a časově nenáročné řešení se vám bude jistě zamlouvat.

TIP: Octomilky vás už netrápí, zato lezoucí hmyz ano? Přečtěte si náš článek Jak na mravence v kuchyni.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně
03/08/2017 09:00

„Co Čech, to chalupář“ stále platí. Poptávka po rekreačních objektech v Česku meziročně roste, a tak tráví víkendy na venkově čím dál více lidí. Aby se vám tu hezky odpočívalo a dobře vařilo, přinášíme vám několik tipů, jak si šikovně zařídit nejen kuchyň.


víme, jak ji účelně a pěkně zařídit

pinterest.com


víme, jak ji účelně a pěkně zařídit

houseandgarden.com


víme, jak ji účelně a pěkně zařídit

cloobook.net

Interiér přizpůsobte objektu i krajině. A dejte pozor na podlahy

Ideální je, když interiér i exteriér chalupy přizpůsobíte původní architektuře, která je pro danou oblast typická, a okolní krajině. Potřebné informace najdete v dobových dokumentech, ale mnohdy i postačí, když si zajdete popovídat s pár sousedy. Pokud netušíte, jaký vzhled interiéru se k vaší chalupě hodí nejvíce, vsaďte na osvědčenou klasiku – selský vzhled, provensálský styl, anglickou kuchyni nebo vintage.

Nejen v kuchyni byste si pak měli dát pozor na údržbu podlahové krytiny. Na chatách a chalupách bývají nejčastěji prkenné podlahy, které mohou při špatné pokládce či nevhodné péči hodně pozlobit. Dřevo je velmi citlivé na vlhkost a často kvůli ní bobtná, nebo naopak vytváří nevzhledné spáry. Když se o podlahu nebudete dobře starat, začne se brzy prohýbat a vrzat. Pokud tomu chcete předejít, ošetřujte dřevo pravidelně lakem nebo olejem.

Při zařizování kuchyně dbejte na základní pravidla

Ať už zařizujete kuchyň v domě, v bytě či na chatě, vždy byste se měli držet základních principů. Ty totiž zaručí, že se vám bude v místnosti dobře vařit a péct. Pracovní plochu umístěte do výšky 85–95 cm a mezi dřezem a sporákem ponechte šířku alespoň 60 mm. Venkovská kuchyně by také měla být rozdělená na tři části – zónu pro vaření, mytí a skladování. V ideálním případě byste měli pomyslným spojením sporáku, dřezu a chladničky dostat rovnostranný trojúhelník. V opačném případě je možné, že se vám v prostoru nebude dobře pohybovat.

Kuchyně na chalupách nebývají příliš velké, takže byste je měli zorganizovat o to víc účelně. Dejte si přitom pozor na 5 častých nešvarů při plánování kuchyně. Lidé se jich běžně dopouštějí jak při organizování svých obydlí, tak i při koncipování rekreačních objektů.

3 tipy, jak vybavit kuchyň na chalupě

1. Volte spíše přírodní materiály, navodí pocit útulnosti

I když doma holdujete modernímu zpracování, na chalupě používejte spíše přírodní materiály – a to v oblasti nábytku i doplňků. Krásně místnost zútulní a vy budete hned po vstupu do pokoje cítit, jak z vás padá stres. Vyzkoušejte třeba osvědčenou kombinaci dřeva, kamene, kůže a lnu.

2. Vysloužilé věci vyházejte. Chata by neměla fungovat jako odkladiště

Zbavte se starého haraburdí, které nenápadně podkopává vaši víkendovou relaxaci. Nechte si jen minimum věcí, zbytek podarujte, nebo vyhoďte. Kuchyně na chalupách bývají často přeplněné nefungujícími kuchyňskými pomocníky, sklenicemi od hořčice a popraskaným nádobím, které lidé stejně nepoužívají. Nebojte se vysloužilé věci vyhodit. Uvidíte, že se vám hned bude volněji dýchat.

3. Myslete na pohodlí a nebraňte se moderní technice

Interiér zařizujte s ohledem na pohodlí. Například pokud máte v kuchyni starou lavici z masivu, opatřete ji měkkými podsedáky. Dobový ráz místnosti pak nemusí narušit ani moderní spotřebiče. Například vestavná myčka se snadno schová za kuchyňská dvířka a vy tak budete mít místo mytí nádobí více času pro sebe.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně
20/07/2017 10:11

Kuchyňské lince dominuje dřez, a jeho výběr bychom proto neměli uspěchat. Důležité je uvážit nejen estetické, ale i funkční hledisko a dobře promyslet, jak vlastně chceme dřez využívat. Než se necháte unést materiály, zaměřte se proto na takové vlastnosti, jako je hloubka.

Raději rybník ve dřezu než na podlaze

Při výběru dřezu patří jedna z nejopomíjenějších vlastností zároveň mezi ty nejdůležitější. Hloubka dřezu určuje komfort při manipulaci s velkými kusy nádobí i během přípravy pokrmů. I když dnes pro mytí většiny nádobí používáme myčku, jsou to právě rozměrné hrnce či pekáče, které potřebujeme umýt ve dřezu. Abychom mohli s rozměrným nádobím snadno manipulovat a voda nestříkala všude kolem, potřebujeme prostorný a hluboký dřez.

Kvalitní užitné dřezy mají hloubku minimálně 19–20 cm, setkáme se ale i se dřezy, které jsou hluboké 21 cm a více.

Nerezový dřez má být ze silného plechu

Jednou z prvních vlastností, na kterou se pravděpodobně při výběru zaměříte, je materiál dřezu. V českých kuchyních stále vítězí nerez, oblíbenými se ale stávají také dřezy granitové nebo keramické. Který z nich je pro vás tou nejlepší volbou?

Volba materiálu souvisí s funkční i estetickou úlohou dřezu. Vybíráte dřez do moderní kuchyně s kovovými prvky, nebo máte při přípravě jídla rádi pocit čistoty? Pak pro vás nerezová klasika představuje chytrou volbu, která nezradí. Musíte ovšem vybírat pečlivě. U nerezového dřezu se vždy přesvědčte, že je vyroben z plechu o dostatečné tloušťce. Nekvalitní dřezy z tenkého materiálu lze totiž snadno poškodit škrábanci nebo nevzhlednými promáčklinami.

TIP: Zařizujete si svou vysněnou kuchyň? Vyvarujte se chyb. Pohlídejte si 5 častých nešvarů při plánování kuchyně.

U granitových dřezů sledujte složení

Pokud si potrpíte na nablýskanou kuchyň, mohl by vám nerezový dřez přidělat vrásky na čele. Na kovovém materiálu je snadno vidět každá zaschlá kapka, a aby se dřez neustále blýskal, musíte ho pravidelně leštit. Z tohoto důvodu Češi stále častěji volí granitový dřez, který není tolik náročný na údržbu.

Granitový dřez je velmi odolný a působí esteticky téměř v každé kuchyni. I tentokrát platí, že materiál je třeba pečlivě vybírat. Kvalitní granitové dřezy obsahují minimálně 80 % kameniva a zbylých 20 % tvoří pojiva na bázi akrylátu. Někteří výrobci používají jako náhražku pojivo polyesterové, které však snižuje odolnost dřezu i jeho barevnou stálost.

Keramika dodá vaší kuchyni styl

Hledáte do své kuchyně něco výjimečného? Jen málokterý prvek povznese styl kuchyně tolik jako masivní keramický dřez. Tento typ se však nehodí pro každého a důvodem není jen vyšší pořizovací cena. Keramické dřezy nejlépe vyniknou v rustikálně laděné kuchyni a v kombinaci s dřevěnou kuchyňskou linkou.

Současné keramické dřezy se vyrábějí nejen v bílé barvě s lesklou glazurou, najdete je také mnoha matných barevných variantách. Materiál těchto dřezů je netečný k pachům a vykazuje vynikající odolnost vůči působení tepla, nárazům i agresivním chemikáliím.

TIP: Zajímá vás, co právě „letí“ v kuchyních? Podívejte se na 3 kuchyňské trendy pro rok 2017.

Je libo dvojdřez, dřez s vaničkou nebo s odkapávačem?

Jaké funkce by měl dřez ve vaší kuchyni zastávat? Stejně důležitý jako výběr materiálu nebo hloubky dřezu je také jeho typ a rozšíření. Nelze říci, co je správně a co špatně. Záleží na vás. Využíváte dřez jen občas k opláchnutí pár kousků nádobí, nebo je pro vás nerozlučným společníkem k mytí i vaření?

Pokud ve dřezu často oplachujete ovoce a zeleninu, necháváte roztát zmrzlé maso nebo sem tam potřebujete něco „odmočit“, oceníte funkci dvojitého dřezu nebo dřezu s vaničkou. Jestli vám dřez slouží především k mytí nádobí, bude se zase hodit odkapávač. Anebo můžete mít všechno najednou. Výběr dřezu by měl totiž především zohledňovat vaše potřeby.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně
04/07/2017 12:28

Dekorativní úchytky dotvářejí charakter kuchyně. Pokud vyberete ty správné, podtrhnete interiér a dodáte mu nezaměnitelný šmrnc. Pojďme se společně podívat na to, jaké máte v oblasti úchytek možnosti a jak najít ty nejlepší. Rozhodně totiž máte z čeho vybírat.

Tisíce kuchyňských úchytek pro malý i velký příbytek

Současná nabídka úchytek do kuchyně je opravdu široká. Existují madla velká i malá, hranatá i kulatá, úchytky z porcelánu, dřeva, plastu i kovu. Pokud by vás navíc neuspokojila nabídka kuchyňských studií, nábytkářských společností a hobby center, můžete se podívat ještě na internet. Tam najdete mnoho atypických skvostů a rukodělných výrobků, které udělají z vaší kuchyňské linky skutečný originál.

Kromě nápadných úchytek, které fungují jako doplňky, jsou stále rozšířenější i neviditelná madla. Klasické výstupky tak mizí a namísto nich se otevírají kuchyňské skříňky a šuplíky pouhým stlačením. Dotykové ovládání padne především minimalistickému interiéru a jednoduchému nábytku ve spojení s kovem. Oproti tomu robustním, anglickým a retro kuchyním designové úchytky vyloženě sluší. Nenápadně doladí celý interiér a místnost krásně zútulní. Stačí jen vybrat takové, které podtrhnou atmosféru pokoje.

Jak vybrat úchytky na kuchyňskou linku?

Při výběru vhodných úchytek zohledněte nejen design, ale i jejich velikost a tvar. Například u velkých madel lidé často po čase zjistí, že jim v kuchyni překážejí. O hranaté úchytky se pak můžete poranit, nebo vás mohou při vaření nepříjemně tlačit do stehen. Pořiďte si proto jen takové úchytky, které budou příjemné na pohled i na dotek. Ideální je, když si je v obchodě nejprve vyzkoušíte. Otestujte, jestli vás úchytka neřeže do ruky, zdali neprokluzuje a jestli zvládne bez problémů vysunout i větší šuplík nebo skříňku.

Na průměrnou kuchyň budete potřebovat přibližně 15 až 30 úchytek. Myslete tak i na cenu. Zvláště za atypické designové úchytky z kůže či skla vám mohou naúčtovat větší částku. Spočítejte si proto předem, na kolik vás celý kuchyňský komplet vyjde, ať později nejste překvapení.

TIP: Nevíte, jaká madla konkrétně zvolit? Inspirujte se v našem článku Kuchyňské úchytky: Designová třešnička na dortu, která okouzlí.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně
14/06/2017 09:51

Nevábný pach, voda vracející se do dřezu… To je klasický scénář ucpaného nebo ucpávajícího se odpadu. Máme pro vás několik tipů, jak ho efektivně vyčistíte snadno a rychle.

Dříve než nažhavíte telefon a začnete obvolávat odborníky, zkuste si s tímto problémem poradit sami. Je totiž možné, že odborného zásahu nebude třeba a bohatě postačí pár šikovných rukou – těch vašich. Co tedy pomáhá?

Trocha mechanického cvičení na začátek

Pokud vám do odpadu občas něco spadne, pořiďte si jednoduchou, asi 60 cm dlouho pružinu s trojdrapákem na konci. Drobnosti s ní kdykoli jednoduše vyndáte. Jestliže ale nevíte, co odpad ucpalo, zkontrolujte sifon. Stačí odmontovat jeho spodní část podobnou mističce a odstranit nečistoty. Pomoci si můžete i klasickým zvonem.

Čistit odpad můžete s chemií i bez ní

Pokud chcete odpad dokonale zbavit nečistot, které by se na sebe postupně nabalovaly a brzy vám zkomplikovaly život znovu, zamiřte do drogerie pro speciální čisticí přípravky a řiďte se návodem na nich.

Nebo vyzkoušejte osvědčené „babské rady“. Ke kuchyni jsou šetrnější, ale s bakteriemi a nečistotami zatočí stejně účinně. Pomůže vám například jedlá soda, ocet nebo prášek do pečiva.

Vyčištění odpadu pomocí jedlé sody

Jedlá soda zažívá v posledních letech svou renesanci. Hodí se totiž na spoustu věcí a jednou z nich je i čištění odpadu. Větší sáček sody nasypte do sifonu, přilijte asi 200 ml octa a po chvíli, až opadne pěna, ještě vroucí vodu. Buďte přitom ale opatrní, může se stát, že dojde k pořádnému gejzíru z odpadu. Dřez pak ale bude jako ze škatulky.

Vyčištění octem a dalšími látkami

Jestliže nemáte po ruce jedlou sodu, vystačíte si i s octem, boraxem a solí. Čtvrt šálku boraxu, stejné množství soli a polovinu šálku octa pomalu vsypte a vlijte do odpadu a vyčkejte. Chemická reakce na sebe nenechá dlouho čekat a váš odpad bude zase jako nový.

Někdy stačí jen sůl s vodou

Pokud chcete čistit kuchyň ekologicky, pomůže vám i obyčejná sůl ve spojení s vroucí vodou. Do sifonu nasypejte tři lžíce soli a po chvilce do něj vlijte vroucí vodu. I tato směs je nesmírně účinná a přes svou jednoduchost opravdu silná.

Ucpaný a špinavý odpad není neřešitelný problém!

Odpad se znečišťuje a ucpává v každé domácnosti a nikdy tomu zřejmě nebude jinak. Jakmile vás nepříjemnost tohoto rázu potká, nepanikařte a vyzkoušejte některý z jednoduchých triků. Možná ani nebudete muset volat odborníka!

K nalezení pod kategorií: Kuchyně
Starší příspěvky »