Sleva 10% na nábytek a pracovní desky z masivního dřeva. Nabídka platí pro objednávky potvrzené do konce června 2017. KÓD: SLEVA10
14/06/2017 09:51

Nevábný pach, voda vracející se do dřezu… To je klasický scénář ucpaného nebo ucpávajícího se odpadu. Máme pro vás několik tipů, jak ho efektivně vyčistíte snadno a rychle.

Dříve než nažhavíte telefon a začnete obvolávat odborníky, zkuste si s tímto problémem poradit sami. Je totiž možné, že odborného zásahu nebude třeba a bohatě postačí pár šikovných rukou – těch vašich. Co tedy pomáhá?

Trocha mechanického cvičení na začátek

Pokud vám do odpadu občas něco spadne, pořiďte si jednoduchou, asi 60 cm dlouho pružinu s trojdrapákem na konci. Drobnosti s ní kdykoli jednoduše vyndáte. Jestliže ale nevíte, co odpad ucpalo, zkontrolujte sifon. Stačí odmontovat jeho spodní část podobnou mističce a odstranit nečistoty. Pomoci si můžete i klasickým zvonem.

Čistit odpad můžete s chemií i bez ní

Pokud chcete odpad dokonale zbavit nečistot, které by se na sebe postupně nabalovaly a brzy vám zkomplikovaly život znovu, zamiřte do drogerie pro speciální čisticí přípravky a řiďte se návodem na nich.

Nebo vyzkoušejte osvědčené „babské rady“. Ke kuchyni jsou šetrnější, ale s bakteriemi a nečistotami zatočí stejně účinně. Pomůže vám například jedlá soda, ocet nebo prášek do pečiva.

Vyčištění odpadu pomocí jedlé sody

Jedlá soda zažívá v posledních letech svou renesanci. Hodí se totiž na spoustu věcí a jednou z nich je i čištění odpadu. Větší sáček sody nasypte do sifonu, přilijte asi 200 ml octa a po chvíli, až opadne pěna, ještě vroucí vodu. Buďte přitom ale opatrní, může se stát, že dojde k pořádnému gejzíru z odpadu. Dřez pak ale bude jako ze škatulky.

Vyčištění octem a dalšími látkami

Jestliže nemáte po ruce jedlou sodu, vystačíte si i s octem, boraxem a solí. Čtvrt šálku boraxu, stejné množství soli a polovinu šálku octa pomalu vsypte a vlijte do odpadu a vyčkejte. Chemická reakce na sebe nenechá dlouho čekat a váš odpad bude zase jako nový.

Někdy stačí jen sůl s vodou

Pokud chcete čistit kuchyň ekologicky, pomůže vám i obyčejná sůl ve spojení s vroucí vodou. Do sifonu nasypejte tři lžíce soli a po chvilce do něj vlijte vroucí vodu. I tato směs je nesmírně účinná a přes svou jednoduchost opravdu silná.

Ucpaný a špinavý odpad není neřešitelný problém!

Odpad se znečišťuje a ucpává v každé domácnosti a nikdy tomu zřejmě nebude jinak. Jakmile vás nepříjemnost tohoto rázu potká, nepanikařte a vyzkoušejte některý z jednoduchých triků. Možná ani nebudete muset volat odborníka!

K nalezení pod kategorií: Kuchyně
03/06/2017 09:00

Barové židle neboli „barovky“ by měly splňovat všechna tři P – musejí být praktické, pohodlné a pěkné. Přečtěte si, jaké možnosti se vám v dnešní době nabízejí a jak byste při výběru vhodných kousků do domácnosti měli postupovat.

Barové židle a stoličky se dnes vyrábějí na 1000 způsobů

Barové židle do kuchyně se vyrábějí z mnoha různých materiálů. Nejčastěji se stále setkáváme s dřevěným či kovovým nábytkem, postupně ale do našich domácností pronikají i barové židle z plastu, laminátu či skla. A stejně jako základní konstrukce – i sedací část může být opatřena mnoha materiály. Nejdražší bývají sedáky kožené. Levnější, ale stejně pohodlnou, variantou jsou pak koženkové či čalouněné modely.

V oblasti provedení tak máte takřka nekonečný výběr. Ale ani z hlediska barev se už nemusíte spokojit jen s klasickou černou, bílou nebo hnědými odstíny. Barové židle dnes nejsou pouhým doplňkem kuchyňského ostrůvku či pultu, ale výrazným designovým prvkem, který podtrhne ladění interiéru a dodá mu šmrnc. V obchodech se tak vyskytují i modely výrazných barev či atypického provedení.


Barové židle do kuchyně se vyrábějí z mnoha různých materiálů

pinterest.com


Barové židle do kuchyně se vyrábějí z mnoha různých materiálů

pixabay.com


Barové židle do kuchyně se vyrábějí z mnoha různých materiálů

pinterest.com

Chcete mít svůj vlastní barový pult? Vyčleňte mu dostatek místa

Při výběru barových židlí či stoliček berte v úvahu i okolní nábytek. Designové barové židle z průhledného plastu jsou mnohdy krásné, ale v tradiční kuchyni ze dřeva mohou působit jako pěst na oko. Pokud nenatrefíte na nábytek, který by přesně pasoval k vašemu interiéru, doplňte barové židle sladěnými podsedáky. Uvidíte, že výsledek bude působit krásně harmonicky. Jenom nikdy nezapomeňte dobře proměřit prostor kolem stolu či pultu. Obecně se doporučuje každé židli vyčlenit alespoň 50 až 60 cm místa.

5 tipů, jak vybrat barové židle do kuchyně

  • Hlavní kritéria, podle kterých byste měli židle porovnávat, jsou design, funkčnost a použité materiály.
  • Sedák židle by měl být asi o 20–25 cm níže, než je deska baru. K pultu ve výšce kolem 100 cm tak pasují třeba židle vysoké 75 cm.
  • Dobré je, když jsou barové židle nebo stoličky výškově nastavitelné, nemusíte pak vše vyměřovat na centimetr přesně.
  • Židle s opěrkou a opěradlem na nohy jsou pohodlnější pro delší sezení.
  • A zlaté pravidlo, které platí i v tolika jiných situacích – zkuste si na židli chvilku posedět. Tak nejlépe otestujete její stabilitu a pohodlnost.

Tip na závěr: Zamyslete se už v rámci samotného vybírání i nad údržbou nového nábytku. V kuchyni se totiž lehce stane, že vám tu a tam něco ukápne. Židle vyžadující složité čištění pak raději z výběru vyškrtněte.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně,Kuchyňský design
31/05/2017 15:13
Osvěžující letní nabídka – 10% sleva na veškerý nábytek a pracovní desky z masivního dřeva až do konce června!

Chystáte se přes léto zrekonstruovat svůj dům nebo dokonce stavíte nový? Plánujete novou pracovní desku do kuchyně nebo si snad přejete celou novou kuchyň?

Jsme nakloněni Vašim plánům a přicházíme jim vstříc opět 10% slevou na veškerý nábytek a pracovní desky z masivního dřeva.

Přijďte načerpat inspiraci do našeho showroomu v Čestlicích, naše designérky Vám rádi poradí s výběrem toho nejlepšího řešení pro Vaši novou kuchyň jak z hlediska dispozice, praktického využití, tak samozřejmě nového designu Vaší kuchyně.

Kuchyň z masivního dřeva, stejně jako dřevěná pracovní deska budou pro Vás investicí, jejíž hodnotu oceníte i po mnoha letech.

Akční nabídka na 10% slevu se vztahuje na objednávky potvrzené do 30. června 2017. Neváhejte nás navštívit a začít plánovat svoji vysněnou kuchyň již dnes, po prázdninách už budete vařit v nové. Jsme si jistí, že budete spokojeni.

Poznámka: Uvedená sleva se nevztahuje na doplňky a spotřebiče.

K nalezení pod kategorií: Novinky
18/05/2017 09:00

Kuchyně ve tvaru písmene „L“ jsou v naší zemi velmi oblíbené. Kromě mnoha předností je ale doprovází i jeden nezanedbatelný problém. Přečtěte si, jakým nedostatkem rohové linky často trpí a jaké mají naopak plusy. Snadno se pak rozhodnete, jestli je rohové uspořádání pro vás to pravé.

3 výhody rohové kuchyně

Kuchyňské uspořádání má velký vliv na to, jak dobře se vám jídlo připravuje a jak pohodlné je mytí nádobí. Bohužel se často stává, že nedostatky v jeho uzpůsobení odhalíme až příliš pozdě. Dobře si proto rozmyslete, jestli chcete mít kuchyňskou linku rovnou, zahnutou do písmene L či U, nebo jestli ji skombinujete s ostrůvkem. My se dnes zaměříme právě na rohovou kuchyň a představíme vám její pro i proti. Pusťme se nejprve do jejích předností.

1. Rohová kuchyňská linka má hodně úložného místa

Oproti jednoduché rovné kuchyni nabízí rohová linka více pracovního i úložného prostoru. Musíte si ho ale dobře rozvrhnout. Při plánování kuchyně ve tvaru písmene L tak myslete na klasický kuchyňský trojúhelník, který zajišťuje účelné využití prostoru a minimalizuje množství pohybů, které musíte během vaření vykonat. Stačí, když si namalujete kuchyňskou linku na papírek a spojíte dřez se sporákem a chladničkou. Měl by vám vyjít trojúhelník, který znázorňuje nejfrekventovanější pracovní zónu. Aby se vám v kuchyni dobře pracovalo, neměly by být jednotlivé části daleko od sebe. Problémem také je, když do trojúhelníku zasahuje průchozí ulička, nebo když mají jednotlivá stanoviště mezi sebou nějakou pevnou překážku.

Rohová kuchyňská linka má hodně úložného místa
Rohová kuchyňská linka má hodně úložného místa
Rohová kuchyňská linka má hodně úložného místa

2. Přirozeně propojí kuchyň s obývákem

Rohové kuchyně mohou kopírovat stěny pokoje, nebo fungovat jako předěl mezi místnostmi. Přirozeně pak rozdělí větší otevřený prostor na několik samostatných částí. Oproti zástěnám a jiným přepážkám mají navíc tu výhodu, že ponechávají pokoji jeho vzdušnost a prostornost. Například dubová kuchyň Iveta v barvách Oxford Stone a London Stone, kterou můžete vidět na obrázcích níže, prostor dokonce prohlubuje a prosvětluje. Skvěle se tak hodí i do místnosti menších dispozic.

Přirozeně propojí kuchyň s obývákem
Přirozeně propojí kuchyň s obývákem
Přirozeně propojí kuchyň s obývákem

3. Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě

Rohové anglické kuchyně se skvěle vyjímají nejen v bytech a rodinných domech, ale i na chalupách. Krásně dotvoří venkovský vzhled a promění kuchyň v útulnou místnost plnou té pravé domácí atmosféry. A pěkně vypadají i ve spojení s tradičními rámy. V jednom našem projektu jsme například skombinovali dvířka Chatham v bílém odstínu s bledým žulovým povrchem pracovní desky. Neutrální barevné schéma místnost prosvětlilo a podtrhlo její dobový charakter.

Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě
Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě
Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě

Rohové kuchyňské linky mají ale i jednu nevýhodu

Někdy může být nevýhodou právě onen hůře přístupný roh. Potenciální nedostatek ale přeměníte v přednost, když věnujete dostatek času plánování kuchyně. Do rohu můžete umístit třeba skříňky s otočným úložným systémem nebo velké vysouvací šuplíky se sezónním nádobím. Oblíbeným řešením je také umístění vyvýšeného dřezu. Sporák s digestoří do rohu ale raději nedávejte. Zbytečně byste se připravili o prostor, který využijete lépe jinak. Navíc by manipulace kolem trouby nebyla právě nejpohodlnější a digestoř by nemusela dobře pokrývat celou varnou plochu.

Náš TIP: Budete kupovat nový odsavač par? Přečtěte si, jak vybrat digestoř, abyste při výběru neopomenuli zohlednit jedno ze tří nejdůležitějších kritérií.

Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě
Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě
Krásně vynikne v domě, na chatě i na chalupě
K nalezení pod kategorií: Kuchyně
04/05/2017 13:22

Mravenčí práci pozorujeme v přírodě rádi, doma na kuchyňské lince nám ale tak obdivuhodná nepřipadá. Mravenci nás dovedou pěkně potrápit. Někteří z nich jsou navíc nejen nepříjemně dotěrní, ale mohou přenášet i různé choroby. Poradíme vám, jak se jich zbavíte jednou provždy – a to zcela bez chemie!

Základem je prevence

V prvé řadě byste k sobě neměli mravence lákat. Pokud máte u okna pootevřenou cukřenku, nahnilé ovoce, lahev se sirupem nebo jinou dobrotu, není divu, že si k vám cestičku najdou. Pokud nechcete, aby k vám mravenci zavítali, skladujte potraviny v uzavíratelných dózách a igelitových pytlících – do papírových se totiž mohou snadno prokousat. Z kuchyňské linky odklízejte pravidelně drobečky a v místnosti často vytírejte. Obzvlášť dobře zabírá, když do vody přidáte trochu octa.

Jak na mravence v kuchyni? Pomůže bazalka, skořice i káva
Jak na mravence v kuchyni? Pomůže bazalka, skořice i káva
Jak na mravence v kuchyni? Pomůže bazalka, skořice i káva

Co dělat, když už máte mravence v kuchyni

Pokud preventivní opatření nezabrala, nezoufejte. Zbavit se mravenců není tak těžké, jak by se zprvu mohlo zdát. Jen je potřeba, abyste byli důslední a trpěliví.

  • Najděte místa, kudy se do kuchyně mravenci dostávají, a všechny otvory utěsněte. Soustřeďte se především na okna a dveře.

  • Vstupy, kterými mravenci prolézají dovnitř, můžete pro větší účinnost postříkat ještě vodou se saponátem na nádobí.

  • Ukliďte vše, co by mohlo mravence lákat – především šťávy a sladké potraviny. Ideální je, když budete vše skladovat v utěsněných dózách.

3 přírodní pomocníci, které máte běžně doma a mravenci je nesnášejí

Nebezpečnou chemii v boji s mravenci ani nepotřebujete. Úplně vám postačí běžné potraviny, které máte ve spíži. A co konkrétně na mravence zabírá?

1. Aromatické bylinky

Vypěstujte si v truhlíku na okně třeba bazalku, mátu, levanduli nebo eukalyptus. Aroma těchto rostlin mravence odpuzuje, takže se vašemu domovu obloukem vyhnou.

2. Koření

Stejně dobře jako bylinky zabírá i výraznější koření. Do mravenčích cestiček nasypte třeba pepř, pálivou papriku, skořici, majoránku, hřebíček nebo obyčejnou sůl.

3. Káva

Pokud nezaberou bylinky a nepomůže ani koření, můžete vyzkoušet třetí tip. Vysušenou kávovou sedlinu nasypte k otvorům, kudy lezou mravenci do bytu, nebo do jejich cestiček.

Jak na mravence v kuchyni? Pomůže bazalka, skořice i káva
Jak na mravence v kuchyni? Pomůže bazalka, skořice i káva
Jak na mravence v kuchyni? Pomůže bazalka, skořice i káva

Náš tip: Rádi byste měli v kuchyni vždy čisto, ale nechcete používat chemické prostředky? Přečtěte si, jak čistit kuchyň ekologicky, a šetřete životní prostředí.

K nalezení pod kategorií: Kuchyně
Starší příspěvky »